Strona początkowa Łaciaty serwis :) - ola-kasiakiper do wywrotki jak założyć Kiper Piotrków Trybunalski kino femina ceny Kitty prydemylog Jastarnia fajne kwatery jak malować pastelami suchymi książki jak grać z modami w Jedi Academy Kino Świt meble Kraków Kino heliso Rzeszów Jason James www teledysk pl
jak uniknac kary za jazde po pijaku
gry java do Siemens CX65
hasło serwera gg
euro power gdansk
 

Łaciaty serwis :) - ola-kasia

" />Witam
Firma mi znana ich auta często gęsto ładują się w Skarbimierzu Osiedle w firmie KEIPER ładują tam fotele samochodowe z tego co wiem ale nie wiem czy całe czy tylko stelaże, rozmawiałem z jednym z szoferów od nich i chwali sobie robotę u nich z tego co jeszcze udało mi sie wyciągnąć od tego kierowcy to, to że te fotele często ładują na Niemcy Francję i Anglię. Pozdro[BRZEG]

Keiper coraz bliżej Skarbimierza

Keiper, wnp.pl (AG) - 03-09-2008 17:41

Lada dzień gotowe będzie zezwolenie na prowadzenie biznesu w wałbrzyskim Invest Parku dla niemieckiej firmy Keiper, która w Skarbimierzu produkować będzie elementy siedzeń samochodowych.
Skarbimierz mimo, że położony mniej więcej w połowie drogi między Opolem a Wrocławiem należy właśnie do strefy wałbrzyskiej. Firma zamierza wybudować zakład wytwarzający stelaże i metalowe komponenty do siedzeń samochodowych, w którym pracę znajdzie ok. 400 osób. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 53 mln zł.

Keiper prowadzi już działalność w Polsce. W fabryce w Świebodzinie ok. 800 pracowników wytwarza części dla Volkswagena, firm: Sitech, Magna, Faurecia i Grammer.

http://motoryzacja.wnp.pl/keiper-coraz- ... 1_0_0.htmlImmo Industry postawi zakład dla firmy Keiper

16-04-2008

Immo Industry Group zbuduje na zlecenie firmy Keiper nowy zakład produkcyjny w Skarbimierzu pod Wrocławiem. Inwestycja stanie na terenie danej radzieckiej bazy lotniczej. Zakończenie prac zaplanowano IV kwartał tego roku. Powierzchnia części produkcyjnej zakładu wyniesie 16 tys. mkw., a części biurowej 3,7 tys. mkw. W fabryce będą produkowane fotele samochodowe, głównie na potrzeby General Motors.

http://www.eurobuild.plZ postów krystek4846 ze SSC:oraz

Oto wizualizacja fabryki firmy Keiper w Skarbimierzu:Poza tym, to takie informacje z http://forumbrzeg.pl:

Przebudowa stadionu i rozbudowa krytej pływalni:
Projekt budowlany: kwiecień 2008
Pozwolenie na budowę: złożenie wniosku w maju 2008
Wyłonienie wykonawcy: listopad 2008
Rozpoczęcie prac: marzec 2009
Oddanie obiektów do użytku: czerwiec 2010

Hotel:
Sprzedaż działki: 03 marca 2008
Opracowanie koncepcji: maj 2008
Rozpoczęcie prac: do czerwca 2009
Otwarcie obiektu: do marca 2011900 mln zł i 900 miejsc pracy
2008-03-26 (aktualizacja: 2008-03-25)
Małgorzata Grzegorczyk (Puls Biznesu wyd. 2567, s. 9)

W wałbrzyskiej strefie chce się budować pięć firm. Z nowych fabryk wyjadą m.in. cukierki, papier i dachówki.

O tym, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) ma się poszerzyć, jej prezes Mirosław Greber informował w ‟PB” w lutym. Projekt zmian już jest. Jeśli wejdzie w życie, to pięć firm zainwestuje 938 mln zł i stworzy 950 miejsc pracy.

Belgijski kapitał

Najwięcej inwestycji (patrz ramka) obiecuje notowana na brukselskiej giełdzie Euronext papiernicza spółka VPK Packaging Group, która ma już w Polsce m.in. fabrykę opakowań w Żyrardowie. Firma chce zbudować w Skarbimierzu zakład produkcji papieru (o wydajności 250 tys. ton rocznie) i tektury falistej (wydajność: 70 tys. ton). Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 170 miejsc pracy.

Drugi duży inwestor też pochodzi z Belgii. To Etex Building Materials, który produkuje w Olkuszu w zakładzie Euronit (tak dawniej nazywała się grupa) dachówki betonowe. Firma chce w Kościanie, w pobliżu drogi krajowej Wrocław — Poznań i niedaleko złóż gliny, wybudować fabrykę dachówek ceramicznych o mocach produkcyjnych 30 mln sztuk rocznie. Zakład, w którym pracę znajdzie co najmniej 100 osób, powinien ruszyć w 2010 r.

Słodka inwestycja

Kolejny projekt to opisywana już przez ‟PB” inwestycja Cadbury Wedel w Bielanach Wrocławskich. Rozbudowa zakładu wiąże się z zatrudnieniem 250 nowych pracowników i pozwoli na zwiększenie produkcji o 20 tys. ton wyrobów cukierniczych rocznie. Ponadto firma chce utworzyć centrum badawczo-rozwojowe dla grupy Cadbury Wedel i europejskiego oddziału Cadbury Schweppes. To tylko część inwestycji Cadbury Wedel. Spółka zamierza również wybudować nowy zakład w Skarbimierzu, obok fabryki gum do żucia. Całkowita wartość inwestycji w Polsce to 250 mln EUR.

Najwięcej miejsc pracy — 400 — obiecuje Keiper. Niemiecki producent akcesoriów samochodowych, który ma już fabrykę w Świebodzinie, chce w Skarbimierzu (obok działki VPK Packaging) wybudować zakład produkcji stelaży i metalowych komponentów siedzeń samochodowych.

Strefa ma też objąć niemal 4 ha w Nowej Rudzie. Wieczyste użytkowanie tego terenu ma Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS). Firma chce m.in. kupić linię technologiczną niestosowaną dotąd w Polsce. Dzięki inwestycji spółka zatrudni dodatkowo 30 pracowników.

— To trzeci projekt tej spółki w naszej strefie, poprzedni jest jeszcze w trakcie realizacji — mówi Mirosław Greber.

Korekta w górę

Te pięć firm wejdzie do wałbrzyskiej strefy najpewniej jeszcze w tym roku.

— Wszystkim przedsiębiorcom bardzo się spieszy, bo chcieliby zacząć budowę i być może zakończyć jakiś etap inwestycji jeszcze w tym roku — przyznaje szef strefy.

W ubiegłym roku WSSE Invest Park wydała 25 zezwoleń (najlepsza, katowicka — 36) firmom, które obiecały 580 mln zł inwestycji (w katowickiej — 1,8 mld zł) i 1,4 tys. nowych miejsc pracy (w najlepszej pod tym względem, łódzkiej — 4,8 tys.).

Firma Wartość

inwestycji

(mln zł)

VPK Packaging Group 425,6

Etex Building Materials 240,0

Keiper 48,5

Cadbury Wedel 202,2

ZPAS 21,7

Źródło: MGWielcy inwestorzy idą do wałbrzyskiej strefy

Maciej Nowaczyk 2008-04-01, ostatnia aktualizacja 2008-04-01 20:07

Aż pięć firm chce zainwestować w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeśli Ministerstwo Gospodarki da zielone światło na poszerzenie strefy, nowe firmy zainwestują 938 mln zł i zatrudnią ok. 950 pracowników
Projekt poszerzenia strefy już jest. - To, kiedy wejdzie w życie, jest kwestią najbliższej przyszłości - usłyszeliśmy w Ministerstwie Gospodarki. Firmy czekają więc na zielone światło z resortu, ale większość szczegółów między nimi a strefą jest już uzgodniona.

Najwięcej, bo aż 425 mln zł, chce zainwestować notowana na brukselskiej giełdzie Euronext papiernicza spółka VPK Packaging Group. W Polsce firma ma już m.in. fabrykę opakowań w Żyrardowie. W wałbrzyskiej SSE w Skarbimierzu chce natomiast postawić zakład produkcji papieru i tektury falistej. Z taśmy rocznie zjeżdżać ma 250 tys. ton papieru i 70 tys. ton tektury. W nowym zakładzie pracę ma znaleźć co najmniej 170 osób. Kolejny inwestor, spółka Etex Building Materials, także pochodzi z Belgii. Firma, która w Olkuszu produkuje już dachówki betonowe, teraz w Kościanie, tuż przy złożach gliny, chce postawić fabrykę dachówek ceramicznych. Rocznie chce produkować 30 mln dachówek i zatrudnić co najmniej 100 osób. Zakład ma ruszyć w 2010 roku.

Aż 400 miejsc pracy chce stworzyć niemiecki producent akcesoriów samochodowych - firma Keiper. W Skarbimierzu obiecuje wybudować zakład produkcji komponentów do siedzeń samochodowych i stelaży.

Jeśli strefą zostaną objęte również tereny w Nowej Rudzie, na których swoje fabryki ma Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS), to władze firmy zapewniają, że kupią nową linię technologiczną i zatrudnią dodatkowo 30 pracowników.

Na poszerzenie strefy nie musi za to czekać polsko-duńska firma Forma System. Wczoraj spółka dostała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

W Świdnicy na terenie wałbrzyskiej SSE Forma System będzie produkować blaty do mebli kuchennych i łazienkowych. Rocznie z taśmy będzie ich zjeżdżać ok. 3,5 tys. sztuk. 95 proc. trafi na eksport, głównie do Skandynawii. W nowym zakładzie, w który Forma System zainwestuje 15 mln zł, pracę znajdzie co najmniej 50 osób.

O planach Cadbury informowaliśmy już w poniedziałek. Jeden z największych na świecie producentów słodyczy chce rozbudować swój zakład w Bielanach Wrocławskich. Chce tam otworzyć nowe linie produkcyjne i zatrudnić 250 pracowników. Dzięki temu produkcja zakładu wzrośnie o 20 tys. ton wyrobów cukierniczych rocznie. Spółka chce również wybudować nowy zakład w Skarbimierzu, obok istniejącej już swojej fabryki gum do żucia, na terenach dawnej radzieckiej bazy wojskowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5079060.html[Wrocław i okolice]
Bosch, Denso, Plastal i Keiper - nazwy takich firm przewijają się w raporcie dotyczącym najblizszych planów inwestycyjnych na terenie Polski. A opracowanie dotyczy jedynie podmiotów operujących w sektorze motoryzacyjnym.
W ub.roku koncern zainwestował w Polsce 21 mln euro. Bosch zamierza uruchomić centrum IT w Warszawie oraz fabrykę filtrów do pojazdów z silnikami diesla pod Wrocławiem.

W maju rozpocznie się również budowa nowej siedziby firmy w Warszawie, która pochłonie niebagatelną kwotę 13 mln euro. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. Także w stolicy planowane jest otwarcie "Centrum Kompetencyjnego IT", w którym pracę znajdzie ponad 130 informatyków. Będzie to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. Centrum powinno ruszyć za dwa lata.

W Mirkowie koło Wrocławia - gdzie znajduje się już fabryka Boscha produkująca układy hamulcowe - do końca 2009 r. powstanie zakład, w którym wytwarzane będą filtry cząstek stałych do silników diesla. Podwrocławska fabryka należeć będzie do utworzonej w lipcu ub.roku spółki joint venture Boscha i Denso, pod nazwą Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o. o. (w skrócie: ADIF). W tej chwili spółka stara się o zezwolenie na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zainwestuje 560 mln zł i stworzy 250 miejsc pracy.

Skandynawski desant
Plastal, szwedzki producent zderzaków i elementów plastikowych dla branży motoryzacyjnej, otworzy nową fabrykę w podpoznańskim Swarzędzu, a fińska firma Outokumpu uruchomi zakład produkcyjny w Katowicach.

- Do nowej fabryki przeniesione zostaną dwa zakłady produkcyjne, które działają w Poznaniu i Swarzędzu - poinformował Andrzej Bugajski, dyrektor finansowy firmy Plastal. Pracę znajdzie tam prawie 200 osób, z czego 90 to pracownicy zakładów produkcyjnych ze stolicy Wielkopolski i Swarzędza.

Zakład będzie miał powierzchnię 10 tys. m2. Wybuduje ją belgijski deweloper Immo Industry Group (IIG), który ma leasingować budynek Plastalowi. W nowym obiekcie będą produkowane elementy plastikowe dla głównych odbiorców firmy - Volkswagena, Fiata i Forda.

Plastal jest dostawcą zderzaków i innych elementów plastikowych dla takich tuzów branży motoryzacyjnej jak Audi, Bentley, BMW, Maybach, Mercedes, Porsche, Saab, Scania i Volvo.
Z kolei fiński inwestor ulokuje swoją działalność w nowo budującym się parku przemysłowym IIG Industrial Park Katowice i stanie się tym samym jego pierwszym klientem. Zajmie obiekt o powierzchni 14,2 tys. m˛, który stanowi trzecią część powierzchni całego ośrodka. Firma zadeklarowała zatrudnienie około 100 osób. Outokumpu jest producentem stali nierdzewnej i wyrobów ze stali dla wielu branż - od przemysłu przetwórczego i maszynowego po sektor budowlany, elektroniczny i informatyczny. Zatrudnia ok. 8 tys. pracowników w ponad 30 krajach.

Fotele ze Skarbimierza
W połowie drogi między Opolem, a Wrocławiem, w Skarbimierzu (koło Brzegu) powstanie fabryka foteli samochodowych. Właścicielem zakładu będzie Keiper Polska mająca już zakład w lubuskim Świebodzinie i będąca częścią niemieckiej grupy Keiper GmbH & Co. Elementy produkowane do tej pory przez świebodzińską fabrykę znajdują się m.in. w samochodach Volkswagena, Opla i Skody.

Zakład w Skarbimierzu zostanie zbudowany na terenie dawnej radzieckiej bazy lotniczej. Zatrudnienie znajdzie w nim 450 osób. Produkcja obejmie konstrukcje foteli samochodowych oraz fotele do ciężarówek m.in. dla grupy General Motors. Budowa ruszyła w połowie kwietnia, a jej zakończenie planowane jest na koniec br.

PAIiIZ, wnp.pl (AG)
http://motoryzacja.wnp.pl/zestawienie-n ... 2_0_2.html