Strona początkowa Łaciaty serwis :) - ola-kasiakiper do wywrotki jak założyć Kiper Piotrków Trybunalski kino femina ceny Kitty prydemylog Jastarnia fajne kwatery jak malować pastelami suchymi książki jak grać z modami w Jedi Academy Kino Świt meble Kraków Kino heliso Rzeszów Jason James fajne wzory tatuażów na dól pleców dla
mp3 w
potowki jak mieczak
wyszukaj bystrzyca klodzko
wiersz rzeczka z elementarza falskiego tekst
 

Łaciaty serwis :) - ola-kasia

" />Witam
Firma mi znana ich auta często gęsto ładują się w Skarbimierzu Osiedle w firmie KEIPER ładują tam fotele samochodowe z tego co wiem ale nie wiem czy całe czy tylko stelaże, rozmawiałem z jednym z szoferów od nich i chwali sobie robotę u nich z tego co jeszcze udało mi sie wyciągnąć od tego kierowcy to, to że te fotele często ładują na Niemcy Francję i Anglię. Pozdro[BRZEG]

Keiper coraz bliżej Skarbimierza

Keiper, wnp.pl (AG) - 03-09-2008 17:41

Lada dzień gotowe będzie zezwolenie na prowadzenie biznesu w wałbrzyskim Invest Parku dla niemieckiej firmy Keiper, która w Skarbimierzu produkować będzie elementy siedzeń samochodowych.
Skarbimierz mimo, że położony mniej więcej w połowie drogi między Opolem a Wrocławiem należy właśnie do strefy wałbrzyskiej. Firma zamierza wybudować zakład wytwarzający stelaże i metalowe komponenty do siedzeń samochodowych, w którym pracę znajdzie ok. 400 osób. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 53 mln zł.

Keiper prowadzi już działalność w Polsce. W fabryce w Świebodzinie ok. 800 pracowników wytwarza części dla Volkswagena, firm: Sitech, Magna, Faurecia i Grammer.

http://motoryzacja.wnp.pl/keiper-coraz- ... 1_0_0.htmlImmo Industry postawi zakład dla firmy Keiper

16-04-2008

Immo Industry Group zbuduje na zlecenie firmy Keiper nowy zakład produkcyjny w Skarbimierzu pod Wrocławiem. Inwestycja stanie na terenie danej radzieckiej bazy lotniczej. Zakończenie prac zaplanowano IV kwartał tego roku. Powierzchnia części produkcyjnej zakładu wyniesie 16 tys. mkw., a części biurowej 3,7 tys. mkw. W fabryce będą produkowane fotele samochodowe, głównie na potrzeby General Motors.

http://www.eurobuild.plZ postów krystek4846 ze SSC:oraz

Oto wizualizacja fabryki firmy Keiper w Skarbimierzu:Poza tym, to takie informacje z http://forumbrzeg.pl:

Przebudowa stadionu i rozbudowa krytej pływalni:
Projekt budowlany: kwiecień 2008
Pozwolenie na budowę: złożenie wniosku w maju 2008
Wyłonienie wykonawcy: listopad 2008
Rozpoczęcie prac: marzec 2009
Oddanie obiektów do użytku: czerwiec 2010

Hotel:
Sprzedaż działki: 03 marca 2008
Opracowanie koncepcji: maj 2008
Rozpoczęcie prac: do czerwca 2009
Otwarcie obiektu: do marca 2011900 mln zł i 900 miejsc pracy
2008-03-26 (aktualizacja: 2008-03-25)
Małgorzata Grzegorczyk (Puls Biznesu wyd. 2567, s. 9)

W wałbrzyskiej strefie chce się budować pięć firm. Z nowych fabryk wyjadą m.in. cukierki, papier i dachówki.

O tym, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) ma się poszerzyć, jej prezes Mirosław Greber informował w ‟PB” w lutym. Projekt zmian już jest. Jeśli wejdzie w życie, to pięć firm zainwestuje 938 mln zł i stworzy 950 miejsc pracy.

Belgijski kapitał

Najwięcej inwestycji (patrz ramka) obiecuje notowana na brukselskiej giełdzie Euronext papiernicza spółka VPK Packaging Group, która ma już w Polsce m.in. fabrykę opakowań w Żyrardowie. Firma chce zbudować w Skarbimierzu zakład produkcji papieru (o wydajności 250 tys. ton rocznie) i tektury falistej (wydajność: 70 tys. ton). Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 170 miejsc pracy.

Drugi duży inwestor też pochodzi z Belgii. To Etex Building Materials, który produkuje w Olkuszu w zakładzie Euronit (tak dawniej nazywała się grupa) dachówki betonowe. Firma chce w Kościanie, w pobliżu drogi krajowej Wrocław — Poznań i niedaleko złóż gliny, wybudować fabrykę dachówek ceramicznych o mocach produkcyjnych 30 mln sztuk rocznie. Zakład, w którym pracę znajdzie co najmniej 100 osób, powinien ruszyć w 2010 r.

Słodka inwestycja

Kolejny projekt to opisywana już przez ‟PB” inwestycja Cadbury Wedel w Bielanach Wrocławskich. Rozbudowa zakładu wiąże się z zatrudnieniem 250 nowych pracowników i pozwoli na zwiększenie produkcji o 20 tys. ton wyrobów cukierniczych rocznie. Ponadto firma chce utworzyć centrum badawczo-rozwojowe dla grupy Cadbury Wedel i europejskiego oddziału Cadbury Schweppes. To tylko część inwestycji Cadbury Wedel. Spółka zamierza również wybudować nowy zakład w Skarbimierzu, obok fabryki gum do żucia. Całkowita wartość inwestycji w Polsce to 250 mln EUR.

Najwięcej miejsc pracy — 400 — obiecuje Keiper. Niemiecki producent akcesoriów samochodowych, który ma już fabrykę w Świebodzinie, chce w Skarbimierzu (obok działki VPK Packaging) wybudować zakład produkcji stelaży i metalowych komponentów siedzeń samochodowych.

Strefa ma też objąć niemal 4 ha w Nowej Rudzie. Wieczyste użytkowanie tego terenu ma Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS). Firma chce m.in. kupić linię technologiczną niestosowaną dotąd w Polsce. Dzięki inwestycji spółka zatrudni dodatkowo 30 pracowników.

— To trzeci projekt tej spółki w naszej strefie, poprzedni jest jeszcze w trakcie realizacji — mówi Mirosław Greber.

Korekta w górę

Te pięć firm wejdzie do wałbrzyskiej strefy najpewniej jeszcze w tym roku.

— Wszystkim przedsiębiorcom bardzo się spieszy, bo chcieliby zacząć budowę i być może zakończyć jakiś etap inwestycji jeszcze w tym roku — przyznaje szef strefy.

W ubiegłym roku WSSE Invest Park wydała 25 zezwoleń (najlepsza, katowicka — 36) firmom, które obiecały 580 mln zł inwestycji (w katowickiej — 1,8 mld zł) i 1,4 tys. nowych miejsc pracy (w najlepszej pod tym względem, łódzkiej — 4,8 tys.).

Firma Wartość

inwestycji

(mln zł)

VPK Packaging Group 425,6

Etex Building Materials 240,0

Keiper 48,5

Cadbury Wedel 202,2

ZPAS 21,7

Źródło: MGWielcy inwestorzy idą do wałbrzyskiej strefy

Maciej Nowaczyk 2008-04-01, ostatnia aktualizacja 2008-04-01 20:07

Aż pięć firm chce zainwestować w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeśli Ministerstwo Gospodarki da zielone światło na poszerzenie strefy, nowe firmy zainwestują 938 mln zł i zatrudnią ok. 950 pracowników
Projekt poszerzenia strefy już jest. - To, kiedy wejdzie w życie, jest kwestią najbliższej przyszłości - usłyszeliśmy w Ministerstwie Gospodarki. Firmy czekają więc na zielone światło z resortu, ale większość szczegółów między nimi a strefą jest już uzgodniona.

Najwięcej, bo aż 425 mln zł, chce zainwestować notowana na brukselskiej giełdzie Euronext papiernicza spółka VPK Packaging Group. W Polsce firma ma już m.in. fabrykę opakowań w Żyrardowie. W wałbrzyskiej SSE w Skarbimierzu chce natomiast postawić zakład produkcji papieru i tektury falistej. Z taśmy rocznie zjeżdżać ma 250 tys. ton papieru i 70 tys. ton tektury. W nowym zakładzie pracę ma znaleźć co najmniej 170 osób. Kolejny inwestor, spółka Etex Building Materials, także pochodzi z Belgii. Firma, która w Olkuszu produkuje już dachówki betonowe, teraz w Kościanie, tuż przy złożach gliny, chce postawić fabrykę dachówek ceramicznych. Rocznie chce produkować 30 mln dachówek i zatrudnić co najmniej 100 osób. Zakład ma ruszyć w 2010 roku.

Aż 400 miejsc pracy chce stworzyć niemiecki producent akcesoriów samochodowych - firma Keiper. W Skarbimierzu obiecuje wybudować zakład produkcji komponentów do siedzeń samochodowych i stelaży.

Jeśli strefą zostaną objęte również tereny w Nowej Rudzie, na których swoje fabryki ma Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS), to władze firmy zapewniają, że kupią nową linię technologiczną i zatrudnią dodatkowo 30 pracowników.

Na poszerzenie strefy nie musi za to czekać polsko-duńska firma Forma System. Wczoraj spółka dostała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

W Świdnicy na terenie wałbrzyskiej SSE Forma System będzie produkować blaty do mebli kuchennych i łazienkowych. Rocznie z taśmy będzie ich zjeżdżać ok. 3,5 tys. sztuk. 95 proc. trafi na eksport, głównie do Skandynawii. W nowym zakładzie, w który Forma System zainwestuje 15 mln zł, pracę znajdzie co najmniej 50 osób.

O planach Cadbury informowaliśmy już w poniedziałek. Jeden z największych na świecie producentów słodyczy chce rozbudować swój zakład w Bielanach Wrocławskich. Chce tam otworzyć nowe linie produkcyjne i zatrudnić 250 pracowników. Dzięki temu produkcja zakładu wzrośnie o 20 tys. ton wyrobów cukierniczych rocznie. Spółka chce również wybudować nowy zakład w Skarbimierzu, obok istniejącej już swojej fabryki gum do żucia, na terenach dawnej radzieckiej bazy wojskowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5079060.html[Wrocław i okolice]
Bosch, Denso, Plastal i Keiper - nazwy takich firm przewijają się w raporcie dotyczącym najblizszych planów inwestycyjnych na terenie Polski. A opracowanie dotyczy jedynie podmiotów operujących w sektorze motoryzacyjnym.
W ub.roku koncern zainwestował w Polsce 21 mln euro. Bosch zamierza uruchomić centrum IT w Warszawie oraz fabrykę filtrów do pojazdów z silnikami diesla pod Wrocławiem.

W maju rozpocznie się również budowa nowej siedziby firmy w Warszawie, która pochłonie niebagatelną kwotę 13 mln euro. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. Także w stolicy planowane jest otwarcie "Centrum Kompetencyjnego IT", w którym pracę znajdzie ponad 130 informatyków. Będzie to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. Centrum powinno ruszyć za dwa lata.

W Mirkowie koło Wrocławia - gdzie znajduje się już fabryka Boscha produkująca układy hamulcowe - do końca 2009 r. powstanie zakład, w którym wytwarzane będą filtry cząstek stałych do silników diesla. Podwrocławska fabryka należeć będzie do utworzonej w lipcu ub.roku spółki joint venture Boscha i Denso, pod nazwą Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o. o. (w skrócie: ADIF). W tej chwili spółka stara się o zezwolenie na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zainwestuje 560 mln zł i stworzy 250 miejsc pracy.

Skandynawski desant
Plastal, szwedzki producent zderzaków i elementów plastikowych dla branży motoryzacyjnej, otworzy nową fabrykę w podpoznańskim Swarzędzu, a fińska firma Outokumpu uruchomi zakład produkcyjny w Katowicach.

- Do nowej fabryki przeniesione zostaną dwa zakłady produkcyjne, które działają w Poznaniu i Swarzędzu - poinformował Andrzej Bugajski, dyrektor finansowy firmy Plastal. Pracę znajdzie tam prawie 200 osób, z czego 90 to pracownicy zakładów produkcyjnych ze stolicy Wielkopolski i Swarzędza.

Zakład będzie miał powierzchnię 10 tys. m2. Wybuduje ją belgijski deweloper Immo Industry Group (IIG), który ma leasingować budynek Plastalowi. W nowym obiekcie będą produkowane elementy plastikowe dla głównych odbiorców firmy - Volkswagena, Fiata i Forda.

Plastal jest dostawcą zderzaków i innych elementów plastikowych dla takich tuzów branży motoryzacyjnej jak Audi, Bentley, BMW, Maybach, Mercedes, Porsche, Saab, Scania i Volvo.
Z kolei fiński inwestor ulokuje swoją działalność w nowo budującym się parku przemysłowym IIG Industrial Park Katowice i stanie się tym samym jego pierwszym klientem. Zajmie obiekt o powierzchni 14,2 tys. m˛, który stanowi trzecią część powierzchni całego ośrodka. Firma zadeklarowała zatrudnienie około 100 osób. Outokumpu jest producentem stali nierdzewnej i wyrobów ze stali dla wielu branż - od przemysłu przetwórczego i maszynowego po sektor budowlany, elektroniczny i informatyczny. Zatrudnia ok. 8 tys. pracowników w ponad 30 krajach.

Fotele ze Skarbimierza
W połowie drogi między Opolem, a Wrocławiem, w Skarbimierzu (koło Brzegu) powstanie fabryka foteli samochodowych. Właścicielem zakładu będzie Keiper Polska mająca już zakład w lubuskim Świebodzinie i będąca częścią niemieckiej grupy Keiper GmbH & Co. Elementy produkowane do tej pory przez świebodzińską fabrykę znajdują się m.in. w samochodach Volkswagena, Opla i Skody.

Zakład w Skarbimierzu zostanie zbudowany na terenie dawnej radzieckiej bazy lotniczej. Zatrudnienie znajdzie w nim 450 osób. Produkcja obejmie konstrukcje foteli samochodowych oraz fotele do ciężarówek m.in. dla grupy General Motors. Budowa ruszyła w połowie kwietnia, a jej zakończenie planowane jest na koniec br.

PAIiIZ, wnp.pl (AG)
http://motoryzacja.wnp.pl/zestawienie-n ... 2_0_2.html