Strona początkowa Łaciaty serwis :) - ola-kasiaJak kłaść folię pod ocieplenie krokwi Jak ocieplić sufit blaszanego gararzu jak ma wyglądać ocieplenie płyty stropowej jak gruby styropian na ocieplenie Jak ocieplać ściankę kolankowa jak ocieplic Dach zadeskowany jak ocieplić garaż blaszak Jak ocieplić balkon na wykuszu jakim styropianem ocieplić Jakie ocieplenie na suporex centrum ogrodnicze olsztyn
czy basen odkryty w hotelu golebiewski wisla
bratoszewice kosciol
gusanos liero
skuter vivacity
 

Łaciaty serwis :) - ola-kasia


To lepsze jest tradycyjne ciężkie budownictwo (typowo nasze) betony, ceramika, ocieplenie normowe, kominy-dymiące jak parowozy, wentylacja grawitacyjna (same kominy - bez dopływu powietrza ) i do tego w ogromnej większości spie.... poddasze użytkowe .... widziałem setki takich "domów"
Ciekawe kto nadzorował takie budowy?


A do czego przepraszam odnosi się ta wypowiedź?no dobra. Ale drążąc temat. Dlaczego piszecie że z Isodom jest porażka. Z informacji które znalazłem na necie, wynika że jest to dość tania technologia. Dodatkowo odpada koszt ocieplenia ścian a izolacyjnośc cieplna wychodzi na dobrym poziomie. Co więcej, jestem sobie to w stanie zrobić sam. I jeszcze jedno. Wyczytałem że budując tak jak radzicie z Solbet w domu można by zamieszkać dopiero po jednym sezonie grzewczym. A z Isodom można się wprowadzać szybko. Dla mnie to ważne bo będę miał nie wiele czasu na budowę.

Co do pompy ciepła. Jeśli udało by mi się na taki mały dom zmieścić w 30 tysiącach to chyba dobry wynik. Odpada mi przyłącz gazu i stawianie komina więc ten koszt będzie troszkę mniejszy, a przecież inne ogrzewania też kosztują.

Ja się nie mądrze. Moja wiedza budowlana jest bardzo mała. WIem tylko konkretnie czego chcę ale jestem bardzo wdzięczny za porady.
Witam, też jesteśmy posiadaczami papierowego hektora. Na razie załatwiamy geodetę i wszystkie formalności (ruszamy na wiosnę), chcemy ogrodzić działkę, biegamy po wykonawcach i zbieramy od nich wstępne kosztorysy (tragedia jak drogo - chcą za stan surowy zamknięty, z dachem bez podbitki,ze ściankami działowymi, schodami i kominem około 80 tys. -szukamy dalej).
Architekci za adaptację projektu też podają podobno różne ceny - ile wychodzi średnio? Dużo nie chcemy przerabiać. Planujemy podnieść ściankę kolankową, zrobić wejście do spiżarni od strony kuchni i chyba zrobimy pralnię na strychu. Będziemy budować z betonu komórkowego, ale trochę boimy się jednowarstwówki. Może warto docieplić wełną?
Mamy pytanie do miki73 - jak rozwiązujesz kwestię okna w pralni, bo wychodzi nam, że trzeba zrobić połaciówkę?
Pozdrowionka dla wszystkich!

Witam!!!
Masz rację, też zrobimy w pralni okno połaciowe, bo za bardzo inaczej się nie da. I to będzie jedyne okno dachowe w tym domu. Jeśli chodzi o spiżarnię to wejście robię również od kuchni i trochę ją wydłużam (do filara), zrobi się całkiem fajne pomieszczenie.
Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi i spostrzeżenia.
mika
Starajmy się pisać na temat Przypominam.

Od dłuższego czasu gnębi mnie pewna sprawa. Pomijając fakt, że mimo wszystko musimy ocieplić dom, wstawić okna a potem ten dom ogrzewać i nie jesteśmy w stanie tego w żaden sposób przeskoczyć inaczej... to czemu otaczamy się sztucznymi materiałami (ocieplenie sytropianem, okna pcv) ale w kominku palimy grabiną, bukiem, dębem, modrzewiem. Żal nam pieniędzy na drewnianą podłogę a w komin puszczamy drogie gatunki drzew.
Czy zauważacie podobne zachowania?

To daj filozofie alternatywne rozwiązanie...Jakie ocieplenie lepsze, z zewnątrz czy od środka?, ocieplanie
czy lepsza lodówka zamknięta czy niedomknięta?
To zależy dla kogo?
1 państwo
zdecydowanie na zewnątrz. Izolacja termiczna za odbiornikiem jakim jest ściana na fundamencie jest mało skuteczna .
Państwo (monopolista) czerpie zyski z VAT-u i akcyz więc nie jest zaiteresowane faktycznym zmniejszeniem rachunków 2x czy 3x czy 4x.
2 producenci i inż. Zdecydowanie na zewnątrz. Izolacja id środka, dzięki likwidacji mostka termicznego do gruntu i zawilgocenia ściany poniżej 1% (przy ociepleniu zewnętrznym powyżej 5%) wsparta izolacją od gruntu, w dachu i coraz powszechniejszą wentylacją z odzyskiem ciepła, na tyle zmniejsza zapotrzebowanie ciepła na dom, że nie ma ekonomicznej i technicznej możliwości instalowania pośrednich (centralnych ) systemów ogrzewania. Odpadłyby pompy ciepła, kotłownie gazowe i olejowe, solary i kotłownie na paliwa stałe.
3 reklama . Zdecydowanie od zewnątrz . Izolacja praktycznie nie ma reklam. Stosunek reklam związanych z wełną i styropianem do pieców, zaworów, rurek, solarów , kominów, pomp ciepła … w takim np. Muratorze jest 1/50!!!!
4 klient – Zdecydowanie od środka! Niższe koszty budowy, niskie eksploatacji, większy komfort i… zdrowie.
Podsumowując metody dawania izolacji tak by nie izolować: wilk syty i owca cała, ale juhasa wieś już nie ujrzała !
Jestem sceptyczny do pioro wpustu bo szczelne to nie jest a najcieplej jest jak powietrze jest stojace. Tynk to pozniej od srodka zatyka, ale od strony ocieplenia, ktore nie przylega szczelnie do sciany moga byc przedmuchy do wnetrza sciany tworzac mostki. Moze nie mam racji

Gdyby tak było, to co powiedzieć na hulające powietrze w pustakach ceramicznych, które mogą tworzyć wręcz ciągi na zasadzie komina....

To są takie niesamowite teorie, które wg mnie nie mają znaczenia.
Taki komin na zimnym poddaszu wystarczy owinąć wełną mineralną i po problemie.Na pewno jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od całego izolowanego komina systemowego.
Z kominami kominkowymi to się dopiero zacznie bonanza za parę lat,ale jak widzę,już są początki.Ludzie nagminnie palą niedosuszonym drewnem i potem są takie skutki.


Ja mam 2 kominy systemowe presto i ten od gazu jest ocieplony a od kominka tylko otynkowany.Czy też mi coś grozi?, tam jest między wkładem a pustakiem szczelina wentylacyjna.Poddasze nieocieplone.Ocieplenie części komina przechodzącej przez nieogrzewane poddasze praktycznie nie wpływa na poprawę wymiany powietrza przez kanały wentylacyjne, gdyż różnica ciśnień wywołująca ruch powietrza zależy jedynie od różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz oraz wysokości komina (pomijając oczywiście oddziaływanie wiatru). W kanałach spalinowych ocieplenie tej części komina zapobiega jedynie wykraplaniu się pary wodnej ze spalin. Oczywiście ułożenie ocieplenia z pewnością nie zaszkodzi, a jednocześnie zwiększy bezpieczeństwo ppożarowe, jeśli komin owinięty będzie wełną mineralną i pokryty na zewnątrz płytami gipsowo-kartonowymi.