Strona początkowa Łaciaty serwis :) - ola-kasiaJak obliczyć metry na metry kwadratowe Jak obliczyć ile mam jeść kalorii żeby schudnąć jak obliczyć kiedy dziecko zostało poczęte Jak obliczyć kiedy zajść w ciążę Jak obliczyć właściwą skalę podatkowa Jak obliczyć wymiar urlpu wypoczynkowego Jak obliczyć ilość cegieł na komin Jak obliczyć wiek dziecka w ciąży Jak obliczyć ciśnienie powietrza w balonie Jak obliczyć metry kwadratowe podłogi strona 344
bielsko biala tanie noclegi
strona 360
animacje walentynki dowland
przekatnia
 

Łaciaty serwis :) - ola-kasia

Już Ci piszę
Mimo, iż na umowie masz stawkę minimalną z lat poprzednich to Twoje wynagrodzenie do obliczenia chorobowego musi być nie mniejsze niż minimalne wynagrodzenie z 2010 roku, czyli z 1317,00 (na pełny etat)
Więc podstawa do obliczenia chorobowego = 1317,00- skł ZUS (13,71%) = 1136,44 /30 = 37,88 za 1 dzień choroby (brutto-100%)
Za m-c IV - od 13-30.04 - 18 dni = 37,88 * 18 = 681,84 brutto
za m-c V - od 01-15.05 - 15 dni = 37,88 * 15 = 568,20 brutto
681,84+568,20 = 1250,04

Tyle powinnas dostac brutto - czyli 1250, 04. Netto jest to ok 1075-1080 zł (zależy jakie koszty uzyskania +ulga podatkowa)
Jeśli dobrze rozumiem to otrzymałas wynagrodzenie chorobowe za całe 33 dni w wysokości 630,43 netto ?
Nijak mi nie wychodzi, nawet jeśli piliczyłaby Ci wynagrodzenie od 936 zł brutto to powinnas dostać wynagrodzenia w kwocie 773-778 zł netto.

Zadzwoń do szefowej i zapytaj jak zostało naliczone wynagrodzenie chorobowe - bo od wynagrodzenia chorobowego nalicza się skł.zdrowotną i podatek.Od dzisiaj (1 marca 2005 r.) usługi dostępu do Internetu dla osób fizycznych są obłożone 22-procentową stawką podatku VAT. Do tej pory stawka wynosiła 0 proc. Dostawcy usług sieciowych zapowiadają, że wzrosną ceny dostępu do Internetu.

U większości dostawców Internet będzie od dzis kosztował o 22 procent więcej. Jak jednak zastrzega rzeczniczka prasowa Netii Jolanta Ciesielska, ceny netto nie wzrosną, ale zostanie do nich doliczona nowa stawka podatku VAT. Takie działania zapowiedziała też Telekomunikacja Polska SA, a także inni providerzy, jak np. Energis i NOM. Inni operatorzy jak np.Tele2 i UPC Polska postanowiły dzielić się kosztami podwyżki z klientem po połowie

Dolacze:
Ulga na internet

Ulga.
Od dochodu będzie można odliczyć poniesione wydatki na Internet.

Warunki skorzystania.
Odliczenie dotyczyć będzie wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu używania sieci Internet w lokalu będącym miejscem zamieszkania podatnika. Odliczyć będzie można tylko wydatki udokumentowane fakturą VAT.

Sposób obliczenia.
Odliczenie polega faktyczna kwota wydatków w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł.


Wprowadzenie stawki 22-procentowej ma na celu dostosowanie polskiego prawa do unijnego

zrodlo: www.chip.pl

Moim zdaniem az 22% Vat jest niesprawiedliwie. Mozna tylko jednym zdaniem ujac te cale dzialania: "Witamy Polske w Unii Europejskiej"
Jeżeli coś ma się zmienić to założenie i prowadzenie firmy powinno być proste dla każdego, także np. byłego górnika czy rolnika. Obecnie nie jest.

Dlaczego? Obecny system podatkowy jest tak skonstruowany, że masz ileś rodzajów formularzy. Na tych formularzach kilkukrotnie wprowadzasz te same dane. Zamiast podawać tylko jedną kwotę, która jest istotna czyli Twój dochód netto wymagane jest obliczenie i wypełnianie kilku pozycji. Uważasz, że nie można tego uprościć?


proste dla każdego? to raczej postulat nie do zrealizowania, jeżeli jakiś podmiot gospodarczy nie umie sobie poradzic z przepisami dotyczącymi prowadzenia działalnosci gospodarczej to po co mu to, przeciez niewidzialna ręka rynku (ta o której smith costam opowiadał) zje go na dzień dobry, bo jeśli nie potrafił będzie sobie poradzić z książką przychodów, to co tu mówić o bardziej skomplikowanych mechanizmach rynkowych?

obecny systm podatkowy moze do najlepszych nie należy, ale po krótkim wprowadzeniu które mozę ci zaprezętować pani w okienku w US, łatwo dojdziesz jaki sposób rozliczania się dla ciebie jest najwłaściwszy, rozliczysz się kilka razy i już będziesz w tym specem :)


A kiedy będzie gotowa? Właśnie chodzi o to żeby nie było "dziwnych" spraw i żeby ich załatwienie nie zależało od tego czy się uśmiechniesz/dasz w łapę/urzędnik będzie miał dobry dzień.

a to jak tego nie będzie to ja sie z polski wyprowadzam :EWitam!
Nie wiem czy taki temat lub podobny już się pojawił, ale jeśli tak to przepraszam. Chciałem zapytać czy poręczenie z BGK otrzymuje każdy student którego dochód na jednego mieszkańca nie przekracza 40% kwoty wyznaczonej przez MENiS czy może jest to przywilej dla wybranej grupy osób? Moja sytuacja przedstawia się następująco:
- mama miała dochód w wysokości ok. 530 zł netto
- tata miał dochód w wysokości ok. 750 zł netto
Chcę ubiegać się o poręczenie z BGK, ponieważ jak sobie obliczyłem dochody nie przekraczają 40% kwoty MENiS, która w tym roku może wynieść 2000 zł na osobę ( 530+750/3 = ok.426 ).
Jak przedstawiają się moje szanse na uzyskanie kredytu z poręczeniem BGK?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wielu Polaków tyle zarabia.
Zauważcie że 3500 zł to kwota brutto co oznacza wynagrodzenie w wysokości ok 2500 zł netto.
Gorlice to nie pępek świata, co więcej nasze rejony to rejony stosunkowo niskich zarobków. Niższe to chyba w podkarpackim są.

No chyba nie brutto. NETTO (tak mi się wydaje)
Nie można przyjmować do obliczania zusu stawki z zusem i dodatkowo jeszcze z dochodowym i vatem czy czym tam jeszcze.
Wg mnie to stawka netto.


W czerwcu, lipcu i sierpniu 2010 r. dla osób wymienionych w pkt. I i II podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe nie może przekraczać miesięcznie kwoty 8290,95 zł (tj. 250% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2010r.)
8290,95x0,4 = 3.316,38zł i takie jest na dziś dzień przeciętne wynagrodzenie (podstawa) do obliczenia składki.
I tę średnią powinna chyba zarabiać tzw. budżetówka czyli urzędnicy, nauczyciele, policjha itp. Zarabia tyle ktoś ? HAHAHAHAHA

A z tymi zarobkami w dużych miastach to też jest różnie.zad.1 inwestycja wymaga poniesienia nakładów w kwocie 15000 zł. przewidywane wpływy pieniężne netto wyniosą: w pierwszym roku eksploatacji 8000 zł, w drugim roku eksploatacji 9000 zł. obliczyć wewnętrzną stopę zwrotu. przy jakimkoszcie kapitału ta inwestycja będzie efektywna?

zad2. zakup maszyny i jej eksploatacja spowoduje wpływy pieniężne netto w ciągu 5 lat wynoszące 25,000 zł rocznie a koszt kapitału wynosi 10%. ile powinny wynosić nakłady inwestycyjne, aby ta inwestycja była efektywna?

zad3. firma X miała współczynnik podwyższonej płynności finansowej =1,4 , współczynnik bieżącej płynności =3, cykl obrotu zapasami = 60 dni, całkowite aktywa bieżące = 810 tys. zł, gotówkę= 120 tys. zł. obliczyć przychody ze sprzedaży, zapasy, należności, zobowiązania krótkoterminowe oraz cykl obrotu naelżnościami i zobowiązaniami krótkoterminowymi.
z góry dzięki za każdą pomocWitam mam problem z 3 zadankami może ktoś pomoże mi się z nimi uporać

1. Obliczyć rzeczywistą oraz efektywną stopę procentową brutto i netto
oraz kwotę odsetek brutto i netto przy następujących danych: k0=10000,
r=3.2%.

3. Jakiej wysokości powinien być miesięczny wkład z góry, aby po 10
latach systematycznego oszczędzania uzyskać kwotę 100000 zł, jeżeli
roczna stopa procentowa wynosi 6% i kapitalizacja jest miesięczna.

5. Pan X. ma zamiar po ukończeniu pracy pobierać rentę przez okres 15
lat wypłacaną w wysokości 1.000 miesięcznie. Jaki fundusz emerytalny
pozwoli na wypłacanie takiej emerytury?

Dziękuje za pomocJeśli zna Pani wartość sprzedaży brutto czyli 85 zł, to aby obliczyć wartość netto należy wartość tę pomnożyć przez 100 i podzielić przez 122. Różnica pomiędzy wartością brutto i netto będzie kwotą VAT-u.
85 zł x 100 / 122 = 69,67 zł
85 zł - 69,67 zł = 15,33 zł
Przykro mi Jerry, ale w ten sposób można udupić wszystko. Rzecz w wyborze priorytetów

to pokusmy sie o uproszczone obliczenia ...
srednio nauczyciel zarabia 1.4-2 kPLN brutto ... jesli mialby dostac 2.5kPLN netto, to brutto daje to ok. 4kPLN ... czyli zalozmy srednio podwyzke dla kazdego nauczyciela o 2kPLN
pomnozmy to przez 12 i mamy 24kPLN rocznie na 1 nauczyciela ... tylw zwieksza sie wydatki z budzetu

nauczycieli mamy w Polsce ok 600tys ... co da nam skromnie liczac 14.4 mld PLN ...

powiedz mi prosze, skad 9nawet ustawiajac priorytety) wzialbys taka kwote w roku 2006 w naszym budzecie narodowym?


PS
chyba ze nasz premier zacznie cuda dzialac ... dzis slyszalem, ze planuje wzrost dochodow budzetowych dzieki np. zwiekszeniu szybkosci budowy autostrad (przypominam ze mialyby byc one wspolfinansowane z budzetu) ... zawsze myslalem ze to sa wydatki ... a nie przychodyJa znalazłam dość interesującą ofertę w ING (w ogóle ING jest dobre). Oferują :
* brak zbędnych formalności – pożyczkę możesz otrzymać podczas jednej wizyty w Banku, po zawarciu umowy
* maksymalna kwota pożyczki do 18-krotności Twoich dochodów netto
* pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel
* nawet do 50 000 zł bez zabezpieczeń
* aż do 15 000 zł bez zgody współmałżonka
* bez poręczycieli
* bez opłat za rozpatrzenie wniosku
* masz możliwość wyboru okresu kredytowania, aż do 5 lat
* możesz wybrać dowolny dzień spłaty rat – np. kolejny dzień po wpływie Twojego wynagrodzenia na konto

Nie wiem co Wy o tym myślicie ale jak dla mnie to ok. :) Tu możesz obliczyć ratę : https://ssl.ingbank.pl/u235/template/calculator3,calculatorForm.wm/navi/113771/style/popup/init/true/ingbankmode/trueNie wiem jaki jest cel tego zadania. Czy jest to zadanie domowe ze szkoły, czy raczej dokument w działalności.
Jak do szkoły, to nie mam nic do tego. Natomiast jako dokument, to widzę błąd w metodologii obliczeń.

Jeśli od kwoty brutto mamy obliczyć kwotę netto, to:
1. obliczamy podatek VAT zaokrąglając wynik do dwóch miejsc po przecinku, w/g standardowych reguł zaokrąglania. Czyli:
=ZAOKR(A1*(1-100/(100+22));2)
2. kwota netto jest różnicą pomiędzy kwotą brutto i obliczoną kwotą podatku.

Jeśli mamy obliczyć kwotę brutto od kwoty netto, to:
1. obliczamy podatek VAT wg wzoru
=ZAOKR(A1*22/100;2)
2. kwota brutto jest sumą kwoty netto i obliczonego podatku.

Jak widać w obu przypadkach najpierw obliczamy podatek, a następnie kwotę brutto lub netto.
Natomiast ja tu widzę wyliczenie kwoty netto i próbę dopasowania kwoty VAT, tak aby suma dała kwotę brutto. Żadnych tam ZAOKR.DÓŁ czy ZAOKR.GÓRA. Taki sposób prowadzi do zguby.

ArtikWitam! Mam to na jutro. JEST MI TO BARDZO POTRZEBNE muszę obliczyć
2. Oblicz kwoty podatku oraz zarobki netto pracowników (musisz wykorzystać tabelę danych!).
Pracownik Zarobki brutto Kwota podatku Zarobki netto Podatek
Annach 134,00 zł 19%
Durlej 24 512,00 zł
Droka 987,20 zł
Krawczyk 1 892,01 zł
Zawidzki 569,99 złSzanowna grupo warszawska!
Wszyscy, którzy składali zamówienie do Flooda proszeni sa o podliczenie kwoty jaką powinni zapłacić Flood'owi za klisze. Każdy wie co zamawiał, więc nie powinno być problemu.
Potem proszę podesłać mi swoje obliczenia na:

kontaktzforummałpapoczta.fm podając w tytule: nick_klisze


W mailu proszę o następujące informacje:

1) ilość rolek [suma]
2) łączna kwota netto
3) łączna kwota brutto

przypominam, że rolka jest w cenie 0,50PLN +VAT


Ja zrobię sobie własne zestawienie i podliczę kto za ile zamawiał i porównam z Waszymi kwotami [dla pewności].


Następnym etapem będzie wpłata na konto, które podam w mailu zwrotnym po porównaniu kwot.
Na razie tyle informacji,
dziękuję za uwagę.