Strona początkowa Łaciaty serwis :) - ola-kasiajak narysować Spirale Archimedesa w proe jak narysować układ współrzędnych w Wordzie jak narysować swoje drzewo genealogiczne Jak narysować drzewo genealogiczne do szkoły jak narysować drzewo genalogiczne dla dzieci jak narysować bryły w przestrzeni kwadrat Jak narysować kwiaty w paincie Jak narysować drzewo genealogiczne Jak narysować szkic roweru Jak narysować dzrewo genoalogiczne luck mervil
fotki weroniki rosati
pawel pietrusinski
grzywki galeria fryzur
via vt8377 apollo kt400
 

Łaciaty serwis :) - ola-kasia

Pytanie do wszystkich mających w programie "technologię informacyjną". Czy też macie tak absolutnie idiotyczne tematy na lekcjach jak ja? Mianowicie pierwsza praca to, uwaga, narysować święta Bożego Narodzenia lub Wielkanocne w niezwykle zaawansowanym programie graficznym jakim jest Paint (lub Word - do wyboru). Podobno liczył się pomysł i oryginalność pracy. W mojej kartce wyraźnie nawiązałem do reklamy Coca Coli "poczuj magie tych świąt" (a zatem czarne tło i wklejona, autentyczna puszka), co zostało przez niego bardzo źle odebrane. Ogólnie uznał, że "praca do poprawy"czym wzbudził moją głęboką niechęć do jego osoby.

Czyżby powrót Koprowskiej?We środę przy "bufeciku" będzie akcja rysowania kartek Wielkanocnych. Każdy będzie mógł narysować własną - a dochody z ich sprzedaży ( czwartek ) pójdą na schronisko dla zwierząt na Marmurowej.hehe mam głupie pytanko....
umial byś narysować kartkę wielkanocną że jest na niej kura i jajka a z jajek wykluwają się smoki ku niezadowoleniu kury
fajne by było.... a smoki ci ładnie wychodzą
W tym całym szale szkolnych zakupów szkolnych wzięło mnie na wspomnienia..jak to się w czasach PRL-u stało w mega długiej kolejce do papierniczego..a szczytem marzeń był chiński piórnik zapinany na magnez..albo pachnąca gumka do mazania..Jak trzeba było szanować każdy ołówek, pudełko farb musiało starczyć na długo - no bo nie wiadomo kiedy uda się kupić następne! Pamiętam, też twardą chińską plastelinę (był różowy kolor!).. i jak czystym szaleństwem były ołówki pomarańczowe z gumkami na końcu.. co mi wujek z Ameryki przysłał... I Fartuszki, których nie cierpiałam okrutnie.. z przyszytą tarczą... obowiązkowe białe wstążki we włosach.. worek na kapcie, które koniecznie musiały mieć białą podeszwę i podręczniki przekazywane z klasy na klasę z wystawioną oceną na końcu.. Pamiętam też naukę w soboty, religię w przykościelnych salkach, grabienie liści w ramach czynu społecznego.. i obowiązkową korespondencję z Miszą z Moskwy (która skończyła się po tym jak przysłał mi łańcuszek z przywieszką - ”love”) Wiele mam takich fajnych wspomnień z tamtego czasu..smak czekolady twardowskiej, irysków i cukierków o smaku dzikiej róży, oranżadę pitą przez słomkę z woreczka.. mleko w butelkach dostarczane co rano przez mleczarza.. kolejki i kartki (raz stałam dwie godziny mamie po pół kilo parówek) Mocno tez mi utkwił w pamięci smak arbuza latem, szynki w Wielkanoc i cytrusów na Bożę Narodzenie.. Pierwszego $ wydanego w Pewex'ie - szok ile dało się za to kupić) Pamiętam też różne imprezy, festyny, hucznie obchodzone okazje wszelakie...
I to, jak się żyło bardziej razem, sąsiad do sąsiada zaglądał codziennie.. blokowy handel wymienny (tata jako pracownik Ruchu..dysponował papierem toaletowym i kremem Nivea)
A i jak pędził bimber i produkował wódkę z ziemniaków- raz ku naszemu przerażeniu..na suficie wskutek eksplozji z butelki znalazł się piękny placek kartoflany..
Pamiętam tez konspiracyjne spotkania Solidarności..w naszym mieszkaniu..i jedno takie najście...po godzinie policyjnej..które tato potem przypłacił (oczywiście pod innym pretekstem).przymusowymi wczasami..w zakładzie karnym..miałam wtedy jakieś 5 lat..właśnie urodził się mój brat- ale z tym wspomnieniem to się trochę bardziej wstecz cofnęłam..
Bo generalnie czasy PRL-u..nie najgorzej wspominam


O! Przypomniała mi się fantastyczna historia!!! Nasz kolega w przedszkolu otrzymał polecenie narysowania pracy o tytule "co robię wspólnie z tatusiem". Przerysował idealnie... destylarkę do bimbru Pani przedszkolanka o mało nie spadła z krzesła, na szczęście była "swojska" i na ojca chłopca nie doniosła.

Dziś to jest baaaardzo zdolny inżynier6. Baranki


Składniki:

* Tektura,
* brązowy i beżowy papier ,
* sznurek (ok. 10 cm),
* nożyczki,
* klej (najlepiej płynny),
* płatki jęczmienne,
* taśma klejąca,
* czarny pisak.

Wykonanie:

1. Na tekturze narysuj kształt elipsy - będzie to ciało baranka (z jednej strony dorysuj ogonek, wytnij.Ozdoby wielkanocne. Baranki
2. Z brązowego papieru wytnij głowę baranka, przyklej ją do ciała.
3. Na mały płaski talerz nasyp płatki jęczmienne. Posmaruj część przeznaczoną na ciało klejem (obficie). Teraz zanurzaj tekturę w płatkach tak, żeby cała powierzchnia tekturki była nimi pokryta. Odstaw do wyschnięcia.
4. Zanim klej wyschnie - zrób nogi baranka - do obu końców sznurka przyklej "stópki".
5. Z beżowego (lub białego) papieru wytnij uszy baranka i przyklej.
6. Pisakiem dorysuj buzię, nos i oczy.
7. Za pomocą taśmy klejącej przyklej nogi baranka na odwrocie.

7. Wielkanocny zającSkładniki:

* balon,
* stare gazety,
* klej z mąki ziemniaczanej,
* różnokolorowe farby,
* tektura,
* biały techniczny papier,
* nożyczki.

Klej z mączki ziemniaczanej:

Na szklankę wody - jedna czubata łyżeczka krochmalu. Zagotuj wodę, w osobnym naczyniu mączkę wymieszaj z odrobiną zimnej wody. Gdy woda w garnuszku się zagotuje - powoli wlej mieszankę z kubka, cały czas mieszaj - po kilku sekundach klej będzie gotowy.


Wykonanie:

1. Nadmuchaj balon do takiej wielkości, jaką będzie miał Twój zajączek. Gazety podrzyj na drobne kawałki.
2. Przygotowanym klejem pokrywaj powierzchnię balonu (dość gęsto), dokładnie przyklejaj skrawki gazety - nałóż w ten sposób kilka warstw. Na koniec pokryj całą powierzchnię balonu jeszcze raz klejem i odwieś do wyschnięcia (1 - 2 doby) .
3. Wyschnięty balonik pomaluj w wybrany kolor - nie rozrzedzaj za bardzo farby. Jeśli zamierzasz pomalować go na jasny kolor - uzbrój się w cierpliwość - potrzebne będzie kilka warstw (następną warstwę farby można kłaść dopiero po wyschnięciu poprzedniej).
4. Gdy farba - tło dokładnie wyschnie - można pomalować wzorki i buźkę zająca.
5. Z tektury wytnij kształt serca - będą to "łapy", przyklej je do ciała zwierzątka.
6. Kartkę białego papieru złóż na pół i wytnij (podwójnie) kształt uszu. Obydwie części uszu sklej ze sobą tak, żeby u podstawy pozostał wolny pasek. Odegnij jego końce, posmaruj je klejem i przyklej uszy we właściwym miejscu. Możesz je ozdobić według uznania.

8. Zając z drewnianej łyżkiSkładniki:

* drewniana łyżka,
* biała farba akrylowa oraz pędzel,
* biały filc i odrobina różowego,
* klej „Magic",
* guzik w dowolnym kolorze,
* kawałek wstążki,
* włóczka lub mulina do zrobienia wąsów,
* czarny i czerwony pisak.

Wykonanie:

Pomaluj łyżkę. Do guzika wprowadź kilkakrotnie złożoną nić i zawiąż. Całość przyklej na środku okrągłej części łyżki. Pisakiem dorysuj buźkę i oczka zajączka. Z białego filcu wytnij uszy (podwójnie). Środeczki wykonaj z różowego materiału. Sklej ze sobą obydwie warstwy uszu (u nasady pozostaw je nie połączone). Szczyt łyżki posmaruj obficie klejem i przyklej do niego uszy zająca tak, aby łyżka znajdowała się pomiędzy warstwami filcu. Na koniec zrób z wstążki kokardę i przyklej ją do głowy zająca.